Перелік документів при купівлі земельної ділянки, будинку, квартири

Перелік документів  при купівлі земельної ділянки, будинку, квартири

Перелік документів при купівлі земельної ділянки, будинку, квартири

Перелік документів при купівлі-продажу земельної ділянки:

 

Для продавця:

1. Паспорт та ідентифікаційний код.

2. Державний акт на право власності на земельну ділянку.

3. Довідка про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки (відділ держкомзему).

4. Довідка про відсутність або наявність обмежень на земельну ділянку (відділ держкомзему).

5. Витяг із поземельної книги.

6. Експертна оцінка земельної ділянки.

7. Нотаріально засвідчена згода чоловіка/дружини на відчуження ділянки, якщо квартира належить одному з подружжя на праві приватної власності, паспорт та ідентифікаційний код чоловіка/дружини, свідоцтво про шлюб. Згоди не потрібно у випадку, коли земельна ділянка не є спільною власністю подружжя і набута шляхом приватизації (до 21 січня 2011 року), на підставі договору дарування, отримання свідоцтва на право на спадщину по заповіту чи за законом.

Для покупця:

1. Паспорт та ідентифікаційний код.

2. Нотаріально засвідчена згода чоловіка/дружини на купівлю ділянки, паспорт та ідентифікаційний код чоловіка/дружини, свідоцтво про шлюб.

Перелік документів необхідних для оформлення договору купівлі-продажу будинку:

Для продавця:

1. Паспорт та ідентифікаційний код.

2. Правовстановлюючий документ на будинок (один з нижченаведеного переліку): реєстраційне посвідчення на право власності, свідоцтво на право власності, свідоцтво на право на спадщину, нотаріально посвідчені договір міни, договір дарування, договір купівлі-продажу тощо.

3. Технічний паспорт.

4. Витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно (якщо воно було придбане після 7.02.2002 р.).

5. Витяг з реєстру прав власників на нерухоме майно, виданий БТІ (дійсний на протязі 3-х місяців з моменту видачі).

6. Довідка про склад сім’ї та прописку по формі № 3.

7. Якщо співвласниками або зареєстрованими в будинку є малолітні та неповнолітні діти віком до 18 років — рішення опікунської ради виконавчого комітету за місцем реєстрації дитини про згоду на продаж будинку..

8. Нотаріально засвідчена згода чоловіка/дружини на відчуження будинку, якщо будинок належить одному з подружжя на праві приватної власності, паспорт та ідентифікаційний код чоловіка/дружини, свідоцтво про шлюб. Згоди не потрібно у випадку, коли будинок не є спільною власністю подружжя і набутий шляхом приватизації (до 21 січня 2011 року), на підставі договору дарування, отримання свідоцтва на право на спадщину по заповіту чи за законом.

9. Незалежна експертна оцінка будинку.

10. Державний акт на право власності на земельну ділянку.

11. Довідка про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки (відділ держкомзему).

12. Довідка про відсутність або наявність обмежень на земельну ділянку (відділ держкомзему).

13. Витяг із поземельної книги.

14. Експертна оцінка земельної ділянки.

15. У випадку продажу частини будинку – нотаріально посвідчена відмова інших співвласників будинку від привілейового права купівлі.

Для покупця:

1. Паспорт та ідентифікаційний код.

2. Нотаріально засвідчена згода чоловіка/дружини на купівлю будинку, паспорт та ідентифікаційний код чоловіка/дружини, свідоцтво про шлюб.

Перелік необхідних документів для продажу квартири:

Для продавця:

1. Паспорт та ідентифікаційний код.

2. Правовстановлюючий документ на квартиру (один з нижченаведеного переліку): реєстраційне посвідчення на право власності, свідоцтво на право власності, свідоцтво на право на спадщину, нотаріально посвідчені договір міни, договір дарування, договір купівлі-продажу тощо.

3. Технічний паспорт.

4. Витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно (якщо воно було придбане після 07.02.2002 р.).

5. Витяг з реєстру прав власників на нерухоме майно, виданий БТІ (дійсний на протязі 3-х місяців з моменту видачі).

6. Довідка про склад сім’ї та прописку по формі № 3 з ЖЕКу.

7. Якщо співвласниками або зареєстрованими в квартирі є малолітні та неповнолітні діти віком до 18 років — рішення опікунської ради виконавчого комітету за місцем реєстрації дитини про згоду на продаж квартири.

8. Паспорт та ідентифікаційний код чоловіка/дружини, свідоцтво про шлюб. Згоди не потрібно у випадку, коли квартира не є спільною власністю подружжя і набута шляхом приватизації (до 21 січня 2011 року), на підставі договору дарування, отримання свідоцтва на право на спадщину по заповіту чи за законом.

9. Незалежна експертна оцінка квартири.

Для покупця:

1. Паспорт та ідентифікаційний код.

2. Нотаріально засвідчена згода чоловіка/дружини на купівлю квартири, паспорт та ідентифікаційний код чоловіка/дружини, свідоцтво про шлюб.

Купівля земельної ділянки.

Перелік документів при купівлі земельної ділянки, будинку, квартири

Найбільш поширеною формою отримання права власності на землю є договір купівлі-продажу земельної ділянки. Обов’язковою умовою укладання угоди, як і всіх угод з нерухомістю, є нотаріальне оформлення договору відчуження. Підтвердження права власності продавця на земельну ділянку є Державний акт про право власності на земельну ділянку.Крім державного акта, від продавця може знадобитися Проект відведення земельної ділянки. Цим документом визначаються межі ділянки, її координати, юридичні підстави набуття права власності продавцем, можливі обмеження. Однак Проект земельного відводу може бути на руках далеко не у всіх власників.До таких реквізитів відносяться:

Повне найменування сторін договору

Вид договору,

Предмет договору, яким є безпосередньо земельну ділянку. Також вказується місце розташування, площу і призначення ділянки, правовий режим та склад угідь

Документ, що підтверджує право власності продавця на земельну ділянку

Документи, що підтверджує відсутність заборон на відчуження, а також обмежень використання ділянки, до яких відносяться заставу, орендні відносини, сервітути,

Сума договору

Обов’язки сторін за договором.

Перед придбанням ділянки рекомендується зробити його детальний огляд. При цьому слід враховувати, що реально оцінити майбутню покупку можна тільки в тому випадку, якщо ділянка виділена в натурі, тобто, обмежений межовими знаками. За відсутності таких знаків краще домогтися виділення ділянки в натурі, навіть якщо це буде пов’язано з додатковими витратами.

Купівля-продаж будинку.

Перелік документів при купівлі земельної ділянки, будинку, квартири

Перелік документів при купівлі земельної ділянки, будинку, квартири

Процедура купівлі-продажу житлового будинку, в цілому, не відрізняється від процедури оформлення угод із земельними ділянками. У разі проживання в будинку неповнолітніх дітей, обов’язковою умовою укладання угоди є узгодження органу опіки та піклування. Даний документ свідчить, що при продажі будинку не порушені права неповнолітніх. Слід враховувати, що засідання органу опіки та піклування проходять раз на місяць. Тому продавець повинен завчасно підготувати відповідний пакет документів для своєчасного укладання угоди.
Особливості проживання в заміській зоні.

При будівництві та придбанні заміського будинку для постійного проживання дуже важливо враховувати цільове призначення земельної ділянки, на якій він розташований. Справа в тому, що офіційна реєстрація фізичної особи за місцем проживання можлива тільки в тому випадку, якщо об’єкт нерухомості розташований на ділянці, що має відповідне цільове призначення. Ця норма, наприклад, не дозволяє зареєструватися в будинку, побудованому на території дачного кооперативу, навіть якщо ділянка офіційно оформлений у власність. Цільовим призначенням таких ділянок є не будівництво і обслуговування житлового будинку, а ведення садівництва. Незважаючи на те, що, у зв’язку зі скасуванням інституту прописки українськими законодавцями, проживання без офіційної реєстрації не є порушенням закону з 2001 року, відсутність печатки про реєстрації в паспорті закриває фізичній особі доступ до більшості соціальних благ цивілізації. При відсутності офіційної реєстрації за місцем проживання громадянин України не може укладати договорів, отримувати банківські кредити, будь-які види соціальних виплат, без реєстрації неможливо офіційне працевлаштування, навчання у ВНЗ, медичне обслуговування в державних закладах. Також відсутність реєстрації обмежує людину в його цивільних прав, і зокрема робить неможливим участь у виборній кампанії та голосування на виборах. Це цілий комплекс проблем, який може значно ускладнювати життя. Причому передбачена законом можливість реєстрації людини на дачі, у разі відсутності у нього іншого житла, вирішує ці проблеми лише частково. Реєстрація на дачі не дозволяє користуватися послугами багатьох установ та закладів, закріплення фізичних осіб за якими здійснюється за територіальною ознакою. Яскравим прикладом таких закладів є лікувальні установи.