Дозвіл на будівництво будинку

 Дозвіл на будівництво будинку. Разрешение на строительство дома.

 Ми готові допомогти  Вам:

— Підготувати та подати повідомлення про початок виконання підготовчих робіт;

— Підготувати та подати повідомлення про початок виконання  будівельних  робіт;

— Заповнити та подати декларацію про початок виконання підготовчих робіт;

— Заповнити та подати декларацію про початок виконання будівельних робіт;

— Отримати дозвіл на будівельні роботи.

Дозвіл на будівництво будинку

Дозвіл на будівництво будинку

На які види робіт необхідно отримувати дозвіл.

Дозвіл на будівництво будинку  ( разрешение на строительство дома)  відповідно до чинного законодавства України,   необхідно отримувати при виконанні робіт з нового будівництва, а також розширення, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення та капітального ремонту будівель і споруд.

Будівельні роботи — роботи з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту.
Під розширенням розуміється:
— будівництво додаткових приміщень, будівель і споруд, що зводяться в рамках єдиного будівельного комплексу.
Під реконструкцією:
— будівельні роботи, пов’язані зі зміною призначення об’єкта в межах існуючих будівельних габаритів (складовою частиною реконструкції може бути капітальний ремонт об’єкта).
Під реставрацією:
— повне або часткове відновлення об’єкта, в т. ч. пам’ятника архітектури (капітальний ремонт може бути складовою частиною реставрації).

Виконання будівельних робіт без дозволу, а також робіт не зазначених у дозволі на будівництво, в т. ч. після закінчення терміну дозволу (без перереєстрації) вважається самовільним і тягне за собою відповідальність згідно із законодавством України.
Будівельні роботи можуть проводитися замовником після отримання документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.

— Подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт Державній архітектурно-будівельній інспекції або її територіальному органу за місцезнаходженням об’єкта будівництва — щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виробництво будівельних робіт, згідно переліку об’єктів, будівництво яких здійснюється після надіслання повідомлення про початок виконання будівельних робіт;

Реєстрації відповідної Інспекцією декларації — щодо об’єктів будівництва, що належать до I-III категорії складності;

Видачі замовнику Інспекцією дозволу на виконання будівельних робіт — щодо об’єктів будівництва, що належать до IV і V категорії складності.

Будівництво будинку.

Ви маєте земельну ділянку і бажання побудувати затишний, красивий будиночок. Які складності Вам доведеться долати щоб виконати своє заповітне бажання? Адже складності будуть, але вони долаються на багато легше, якщо дотримуватися певних правил і законів. В першу чергу необхідно встановити межі ділянки. Межі ділянки встановлюють спеціальні служби (зверніться до місцевих органів самоврядування за місцем розташування ділянки). Бажано щоб при цьому були присутні сусіди, представник місцевої влади і був складений — Акт винесення меж в натуру.Таким чином познайомилися з сусідами, місцевою владою, закладено фундамент добросусідських відносин. Долі геодезія. Необхідно знати який грунт під будинком і на якому рівні грунтова вода.Якщо  грунтова вода високо, виникає питання про доцільність розміщення підвальних приміщень. І так Вам майже все  відомо  про ділянку, визначились який будиночок побудуєте, переходимо до дозвільних документів.

Не розпочинайте  будівництво без дозволу і не слухайте порад — заплатиш штраф і отримаєш правовстановлюючі документи. Потрібно пам’ятати про те що, якщо відсутній дозвіл на виконання будівельних робіт , Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) має право не приймати в експлуатацію такі будови і невідомо яка сума штрафу, місцеві виконавчі органи не визнавати право власності на будинок.

Кабінет міністрів України.

Постанова № 461 від 13 квітня 2011 р.

Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів

10. У разі коли на самочинно збудоване нерухоме майно визнано право власності за рішенням суду, воно приймається в експлуатацію згідно з цим Порядком.

11. Датою прийняття в експлуатацію об’єкта є дата реєстрації декларації або видачі сертифіката.

12. Експлуатація об’єктів, не прийнятих в експлуатацію, забороняється.

Кабінет Міністрів України.

Постанова №466 від 13 квітня 2011 р.

Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт 

(Разрешение на строительство дома)

Якщо будинок до 300 м.кв. проект будинку не обов’язково мати, потрібний будівельний паспорт, який оформлюється у відділі архітектури та містобудування за місцем розташування ділянки. На підставі документа на право власності на ділянку, будівельного паспорта, подається повідомлення  в ДАБІ  про початок виконання будівельних робіт.

Будинок більш 300 м.кв.  складніше. Потрібні містобудівні умови і обмеження, авторський нагляд — один з видів послуг з нагляду автора проекту та інших розробників проектної документації (фізичних та юридичних осіб) за будівництвом, здійснюваний з метою забезпечення відповідності рішень, що містяться в робочій документації, виконуваним будівельно-монтажних робіт на об’єкті . Далі подаємо декларацію про початок виконання будівельних робіт. Дата реєстрації декларації, є датою дозволу на будівництво.
І так Ви побудували будинок, дотримуючи чинне Законодавство. Перейдемо до узаконення. Звертаємося в  БТІ для проведення технічної інвентаризації, отримуємо Технічний паспорт. Подаємо в ДАБК декларацію про готовність об’єкта до експлуатації. Дата реєстрації декларації в ДАБК і є датою прийому в експлуатацію.Звертаємось (заява) в місцеві виконавчі органи про присвоення адреси. З рішенням виконкому, техпаспортом, декларацією реєструємо в ДРСУ. Кінцевий результат: Ви повинні отримати — свідоцтво і витяг з реєстру на будинок, технічний паспорт.